Kodu > Teadmised > Sisu

Isepuhastuvate filtrite tegelikud töötingimused ja põhimõtted

May 28, 2019

Isepuhastuva filtri filtreerimise efekt on seotud tegelike töötingimustega, nagu osakeste voolukiirus ja filtreerimisrõhk. Hea filtreerimistulemuste saavutamiseks valige tavaliselt madalam voolukiirus, seda väiksem on voolukiirus, seda parem on retentsiooniefekt. Praktika on näidanud, et membraani struktuurne liikumine kahjustab filtreerimist. Kui membraani struktuur muutub filtreerimisprotsessi ajal, saab osakesi ja kiude sügavuse filtrist sadestada, mõjutades filtreerimist. Kuid kiiruse / rõhu erinevus avaldab adsorptsiooni katkestusele ainult märkimisväärset mõju ja sellel on suhteliselt väike mõju suuruse välistamisele.

Isepuhastuvad filtrid sobivad vedelik-tahkete eraldusrakenduste jaoks, nagu näiteks õli filtreerimine, naftakeemiatööstuse filtreerimine ja reoveepuhastus. Vee filtreerimine on vedelike puhastamisprotsessis hädavajalik töötlus, mida kasutatakse peamiselt tahkete osakeste või muude suspendeeritud ainete eemaldamiseks vedelikest.

Isepuhastuvate filtrite põhimõte on kasutada poorset keskkonda saasteainete eemaldamiseks vedelikust, et saavutada soovitud puhtuse tase. Filtri südamik on filtermembraan, mis on õhuke kile, mis on täidetud peenemate pooridega mikropoorsel tugikihil. Filtrite valmistamiseks on palju materjale, mis klassifitseeritakse orgaanilisteks membraanideks (nagu polüsulfoonist õõneskiud) ja anorgaanilisteks membraanideks. Membraanfiltril on kõrge filtreerimise täpsus, stabiilne osakeste suuruse kontroll ja lihtne taastumisvõime. Seetõttu on see väga mugav kasutada ja hooldada.

https://www.inocofiltration.com/