Kodu > Teadmised > Sisu

Puhastusfilter tööstusreovee trükkimise ja värvimise efektiivseks töötlemiseks

May 17, 2019

Trükkimis- ja värvimistööstus kasutab suurt kogust vett, tavaliselt 100 kuni 200 tonni vett 1 t tekstiilitööstuse kohta. 80–90% neist juhitakse reovee trükkimise ja värvimise teel. Tavapäraselt kasutatavad töötlemismeetodid taaskasutatakse ja puhastatakse puhastusfiltritega vastavate standardite täitmiseks.

 

Tagavõtufilter võib trükkimis- ja värvimissektori reovesi ringlusse võtta vastavalt vee kvaliteedinäitajatele, näiteks pleegitus- ja sulatatud reovee eraldamine ning trükijäätmete värvimine. Esimest saab pesta veega, kasutada rohkem kui ühte vett heitkoguste vähendamiseks; tavaliselt eraldatakse see aurustamismeetodil, näiteks leelisel. Vedeliku maht on suur ja seda saab taastada kolme efekti aurustamisega. Leeliste vedelike kogus on väike ja seda saab regenereerida kile aurustamisega; värvi taastumine. Kui Shilin'i värvi võib hapestada krüptiliseks happeks, on see kolloidne osakest. See suspendeeritakse jääkvedelikus, filtreeritakse läbi sademe ja taaskasutatakse.

 

Seljafiltrite kahjutut töötlemist võib jagada füüsiliseks meetodiks ja keemiliseks meetodiks ning füüsilise töötlemise meetod sisaldab sadestamismeetodit ja adsorptsiooni meetodit. Sadestusmeetod eemaldab peamiselt reovee suspendeeritud aine; adsorptsioonimeetod kõrvaldab peamiselt lahustunud saasteained ja värvitust reovetes. Keemilise töötlemise meetodid hõlmavad neutraliseerimismeetodit, hüübimismeetodit ja oksüdatsioonimeetodit.

 

Neutraliseerimismeetodiks on reguleerida heitvee pH-d ja vähendada ka reovee värvi; koagulatsioonimeetodiks on dispergeeritud värvainete ja kolloidsete ainete eemaldamine reovees; oksüdatsioonimeetodiks on reovee redutseerivate ainete oksüdeerimine väävli värvide ja vahtvärvide sadestamiseks. Bioloogiliste töötlemismeetodite hulka kuuluvad aktiivmuda, bioloogilised plaadimängijad, bioloogilised trumlid ja bioloogiliste kontaktide oksüdatsioonimeetodid. Heitvee kvaliteedi parandamiseks vastavad heitkoguste normid või ringlussevõtu nõuded. Neid on sageli vaja kombineerida mitmel viisil.www.inocofiltration.com