Kodu > Teadmised > Sisu

Kottfiltri blokeerimise põhjused ja lahendused

Apr 24, 2019

Kottfiltri tööpõhimõtte kohaselt toetab koti sisemust metallvõrgustik. Vedelik voolab sisselaskeava kaudu, filtreeritakse läbi filtrikoti ja voolab väljavoolust välja. Lisandid on filtri kotis kinni peidetud ja filtri kotti saab kasutada pärast asendamist.

Mis on selle ummistumise põhjus?

1. Filtri kott on halvasti puhastatud

On arusaadav, et kui kottfiltrit sageli puhastatakse või kui puhastamisaeg on liiga pikk, põhjustades seadme ülemäärast survet, on kerge lõdvendada filtrikoti kiudstruktuuri ja tõkestada suitsugaasi peene tolmu blokeerimiseks filtri kotti. Lisaks, kui puhastamisaeg on liiga pikk, pestakse filtri koti pinnal olev pulbri esialgne kiht ära, mille tulemusel väheneb filtri kottide filtreerimistäpsus. Puhastusaeg on liiga lühike, filtrikoti pinnal olev tolm ei ole täielikult puhastatud ja seejärel käivitub filtreerimine ning tolm koguneb järk-järgult filterkotti pinnale, mis põhjustab ka filtri koti ummistumise .

2. Sisaldab niiskust

Niiskus on filterkoti ummistumise peamine põhjus. Niiskuse põhjus on tavaliselt madalatel temperatuuridel kondenseerumine, eriti kui tegemist on kõrgtemperatuuriliste suitsugaasidega. Seetõttu tuleb vältida sobimatut käivitamist; vältida tolmu kogumise tugevuse korral sisselülitamist; lülitage see kastepunkti alla.

3. Õhu sissetungimine

On teatatud, et õhu infiltratsioon esineb sageli tolmukoguri äärikus, ligipääsuluumis või tolmukollektori mobiilseadmes. Kui tihend ei ole range, siseneb välisõhk tolmu kogumisse. Kõrge temperatuuriga suitsugaaside töötlemisel tekib tolmukogumisse madala temperatuuriga tsoon. See põhjustab madalatel temperatuuridel kondenseerumist, korrigeerib tolmu kogumist ja põhjustab kotti või filtrikoti sõlme.

4. Filtreerimise tuulekiirus on liiga suur

On arusaadav, et kui sadestaja poolt juhitava filtri tuulekiiruse ultrafiltreerimiskoti projekteerimisstandard põhjustab ka suitsugaasi peene tolmu filtri kottkiudude sisemusse, suureneb filtri kottide takistus. Võib katta filtermaterjaliga, kaetud filtermaterjaliga või filtreerimiskoti pinnale eelnevalt tuhastada.www.inocofiltration.com