Kodu > Teadmised > Sisu

Gaasifiltri arendusprotsess

Mar 07, 2018

Algselt kasutati gaasifiltreid hingamisteede kaitsevahendina hingamisteede kaitseks, kuid pärast pikka arengut on see muutunud tööstuslikuks tootmiseks asendamatuks puhastusseadmeks. Tundub vajalik mõista gaasifiltrite arengut.

Gaasifiltri prototüüp on kanepist valmistatud maski kaitsja ja ka gaasi õhufiltrid on ka pikemat aega edasi arenenud, kuid neid kasutatakse peamiselt ohtlike tööstusharude hingamisteede kaitsevahenditena, näiteks ohtlike kemikaalide tootmisel.

Kuni trahviosakeste liikumise seaduseni leiti, on inimesed paremini mõista gaasi filtreerimise mehhanismi ja selle kiire areng on tihedalt seotud sõjatööstuse ja elektroonikatööstuse arenguga. Erinevate keemiliste mõjurite kasutamise tõttu sõjas on tekkinud sõjalised gaasimaskid, mis kasutavad filterkihina asbestkiudfiltripaberit.

Aja jooksul on gaasifilterist klaaskiudfilterkandjaid edukalt kasutatud, samas kui klaaskiudfilterpaberi tootmisprotsessis töötavad tehnikud läbisid põhjalikku uuringut, muutes gaasifiltri parendamiseks ja arendamiseks.

Hiljem kasutati filterkeskkonnana gaasifiltrit, mis oli valmistatud peene klaaskiust filterpaberist ja filtreeriti 99,9998% osakeste suurusega 0,13 mikronit. Uue katsemeetodiga toodi ka kõrgema võimsusega ultraheli gaasifilter. Praegu meie gaasifiltri uuring ei ole ikka veel peatatud, ma arvan, et tulevikus ilmub rohkem arenenud gaasi filter.http: //www.inocofiltration.com