Kodu > Teadmised > Sisu

Kuidas toimib tagasipesufilter igapäevaelus

May 31, 2019

Tagapesu filter on filter, mida saab filtreerida madala kvaliteediga veega. Sellel on automaatne tagasipesemine, et kiiresti eemaldada lisandid. Tavaliselt paigaldatakse see soojusvahetite, kliimaseadmete või täiturmehhanismide ette ning aeg-ajalt loputatakse lisandite eemaldamiseks. Seadme konstruktsioon on lihtne, puudub vajadus tugistruktuuri järele, säästes ruumi; see võib automaatselt tagasi pesta, ei mõjuta süsteemi tööd ja suudab säilitada suure voolukiiruse ja madala rõhulanguse.

 

Normaalsetes töötingimustes avatakse käsi-libiseventiil, see tähendab, et klapiplaadi tasand on paralleelne silindri teljega. Sel ajal on mutrivõti ka paralleelne silindri teljega, äravooluklapp on suletud ja vesi voolab otse sisselaskeava sisse filtri silindri sisemusse. Võrk filtreeritakse ja tühjendatakse väljundist.

 

Tagavõtufilter siseneb tagasipesemise olekusse ja käsitsi paigaldatav libliklapp peab olema suletud, see tähendab, et klapiplaadi tasand on risti telje teljega ja tühjendusklapp on avatud. Sel ajal siseneb veevool filtri silindri esiosasse sisselaskeava küljest ja veevool blokeeritakse klappplaadi poolt, kuna libliklapp on suletud. See võib siseneda filtrikasseti välisküljele ainult esiotsa võrgust ja enamik sellest voolab väljavoolust välja. Kuna äravooluava on avatud, väheneb rõhk pärast seda, kui filtri kasseti tagaosas olev vesi on tühjenenud, nii et osa vee tagasivoolust filtri tagaküljel asuvast võrgus olevast võrgust. Silindri sisemise seina külge kleepuvate lisandite loputamise eesmärk filtri ekraani väljastpoolt saavutatakse silindris ning saasteained ja reovesi juhitakse reovee väljalaskeava kaudu.