Kodu > Teadmised > Sisu

Isepuhastuv filter on energiasäästlik viis struktuuri käsitsemiseks

May 18, 2019

Spetsiaalselt kasutatakse isepuhastuvat filtrit. Pärast seda, kui võrk on reovee ära võtnud, saab see otse sisestada esimese aeroobse filtreerimiskihi kihi. Aeroobse filtreerimiskihi esimese kihi poorid on suured ja on tavaliselt polsterdatud jämeda liiva ja kruusaga. See eemaldab peamiselt suured suspendeeritud tahked ained reoveest ja segab õhu hapnikku reovee kaudu liivas oleva vee voolava vooluga.

 

Seejärel siseneb reovesi teise aeroobse filtri kihi kihile. Selle liivakihi osakeste suurus on suhteliselt väike ja reovee viibimisaeg selles kihis on suhteliselt pikk, peamiselt orgaanilise aine oksüdatsiooniprotsessi tõttu aeroobsete mikroorganismidega. Happefiltrikihis on biofilme kergesti moodustuv, sarnaselt biofilmi töötlemisega. Kui reovee orgaanilise aine sisaldus ei ole väga suur, on töödeldud vesi jõudnud põhimõtteliselt väljavoolu standardini ja töödeldud vett võib koguda ka keskmise vee saamiseks.

 

Kui reovee orgaaniline sisaldus on kõrge, siis võib reovee jätkata järgmise kihi aerobset filtreerimist, filtreerimiskihi poorid on väiksemad, raviaeg on pikem ja mõju on parem. Selles kihis on reovee pikema viibimisaja tõttu reovee N ja P parem eemaldamise efekt.

 

Isepuhastuva filtri poolt töödeldud väljavoolav vesi võib juba täita tühjendamisnõudeid ning ei ole vaja eraldada sette eraldamiseks sekundaarset setet. See töötlemisprotsess sobib jõe ja järve kõrvale ehitamiseks ning seda saab puhastusvee lähedal välja viia ja seda saab kasutada ilma veetorudeta või torudeta.www.inocofiltration.com