Kodu > Teadmised > Sisu

Kiire tagasipesu filtri tööpõhimõte ja tööolek

Dec 29, 2018

Kiire tagasipesu filtri tööpõhimõte on voolu suuna muutmine. Puhastamisel sobib kiire tagasipesu filter keskmisele veele, sobib juhtudel, kui filtreerimise täpsus ei ole kõrge; see tähendab, et kui filtri diferentsiaalrõhu väärtus on suurem kui seadistatud väärtus, alustage puhastustööd, veekadu on väga väike ja nõuded sagedasele tagasivoolule on kõrged.

 

Kiire tagasipesu filtri klassifikatsiooni saab jagada kahte kategooriasse, millest üks on tavaline kiire tagasipuhastusfilter, millel on käsitsi reguleeritav libiseventiil ja teine on täielikult automaatne kiire tagasivoolufilter, mis on varustatud elektrilise libliklapiga. See on filter, mida saab filtreerida madala kvaliteediga veega. Sellel on automaatne backwashing funktsioon, et kiiresti eemaldada lisandid. Tavaliselt paigaldatakse see soojusvahetite, kliimaseadmete või täiturmehhanismide ette ning aeg-ajalt loputatakse lisandite eemaldamiseks.

 

Tagapesu filtri normaalne töörežiim on see, et käsitsi asuv libliklapp on avatud, see tähendab, et klapiplaadi tasand on paralleelne silindri teljega ja äravooluklapp on suletud. Sel ajal voolab vesi otse sisendist filtri silindri sisemusse ja filtreeritakse läbi sõela ja tühjendatakse väljalaskeava kaudu. Kui tagasipuhastamise töörežiim on manuaalne libliklapp suletud, see tähendab, et klapiplaadi tasand on risti telje teljega ja tühjendusklapp on avatud.

 

Sel ajal siseneb veevool filtri silindri esiosasse sisselaskeava kaudu. Kuna libliklapp on suletud, blokeerib ventiiliplaat veevoolu ja võib siseneda ainult filtri välisküljele eesmisest võrgusilmast, millest enamik voolab väljavoolust välja ja vesi väljub tagantpoolt. filtri kassett, sest reovee väljalaskeava on avatud. Pärast rõhu vähendamist pannakse osa veest tagasi silindrisse filtri tagumise osa võrgusilmast, saavutades seeläbi võrgu silindri siseseinale kleepuvate lisandite loputamise eesmärgi väljastpoolt. filtrivõrk ja lisandid ja reovesi juhitakse reovee väljalaskeava kaudu.www.inocofiltration.com